Sklep z webowymi kluczami USB


Pomysł polega na przechowywaniu wszystkich danych za pomocą internetowego klucza USB w jednym miejscu, chroniąc je przed uszkodzonym systemem plików komputera. Może to być przydatne dla osób, które chcą chronić swoje dane, na przykład korzystających z domowego komputera w pracy.

Tak naprawdę sprowadza się to do pytania: ile miejsca do przechowywania powinienem potrzebować? Najlepszą odpowiedzią może być: „niewiele”. W końcu, jeśli masz kilka tysięcy gigabajtów wolnego miejsca na dysku na swoim komputerze i masz grupę klientów wymagających każdego dnia różnego rodzaju treści – potrzebujesz więcej niż 5 gigabajtów. A jeśli nie zapomnisz czegoś takiego, na twoim komputerze będzie uruchomiony proces tworzenia kopii zapasowej i po prostu nie warto – więc po co nam więcej?

Sklep oparty na USB działa jako brama między systemem informatycznym a Internetem. Niektóre z nich mają możliwość obsługi szybkich połączeń i zapewniają szyfrowanie danych. Jednak nie są one jeszcze wystarczająco bezpieczne, aby chronić wrażliwe dane.

Internetowy klucz USB to urządzenie zabezpieczające używane z komputerami do bezpiecznego przechowywania danych. Został zaprojektowany do podłączenia do portu USB, aby można było uzyskać do niego dostęp na komputerze.

Internet został zbudowany wokół idei bezpiecznego przechowywania danych. Obecnie mamy również fizyczne klucze USB przechowywane na naszych komputerach stacjonarnych, laptopach i urządzeniach mobilnych, do których może uzyskać dostęp każdy, kto ma dostęp do naszych komputerów.

Ta sekcja dotyczy urządzenia pamięci masowej, pamięci USB. Służy głównie do przechowywania danych, a przechowywane dane muszą być zabezpieczone przed złośliwym oprogramowaniem.

Ta sekcja dotyczy kluczy sieciowych USB. Są to urządzenia z wbudowanym złączem USB. Mogą być używane do bezpiecznego przechowywania danych i mogą być używane jako klucz do odblokowywania plików.

Bezpieczeństwo danych to coś, o czym muszą wiedzieć wszystkie małe firmy. Jednak większość ludzi tak naprawdę nie rozumie ich znaczenia. Nawet ich pracownicy nie wiedzą zbyt wiele o bezpieczeństwie danych.

Dane stanowią ogromną część środowiska biznesowego i stale się rozwijają. Zanim wejdziesz do centrum danych, musisz zabezpieczyć własne dane, a jednocześnie upewnić się, że Twoi klienci są chronieni przed ewentualnym wyciekiem danych lub próbą włamania. Rozwiązanie: klucze USB z ochroną szyfrowania!

Obecnie wiele osób w naszym świecie nie używa internetowych kluczy USB do przechowywania danych. Przechowują dane na dysku twardym lub zewnętrznym dysku USB podłączonym do ich komputera. Jednak te cyfrowe klucze mogą zostać skradzione i mogą być wykorzystywane przez złośliwe osoby do uzyskiwania dostępu do poufnych informacji, takich jak osobiste zdjęcia lub konta bankowe.

W tym przykładzie przyjrzymy się niektórym problemom związanym z przechowywaniem danych na kluczu USB:

Dzięki sklepowi użytkownik może bezpiecznie przechowywać dane ze swojego komputera na kluczu USB. Oznacza to, że zamiast nosić swoje dane osobowe na swoim laptopie lub telefonie, mogą je zabezpieczyć i zabezpieczyć.

Ponieważ klucze USB można łatwo ukraść, większość firm przechowuje na nich informacje. Ale co może być jeszcze bardziej niebezpieczne, to haker kradnący dane z twojego telefonu lub tabletu. Haker może uzyskać dostęp do wszystkich plików zapisanych na Twoim urządzeniu i pobrać je na własne urządzenie — może robić wszystko, co chce!

Jak więc upewnić się, że Twoje urządzenia są bezpieczne? Po pierwsze, musisz włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA). Po drugie, jak najszybciej korzystaj z zapór sieciowych i oprogramowania antywirusowego.